Recenze Synology

• Malé NAS

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 23. června 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• jednoduchá a rychlá instalace
  • široká SW výbava a využití

Anonym Anonym

• 2xWAN
  • 2.4GHz
  • 5GHz
  • vysoká rychlost
  • možnost instalace dalších funkcí
  • IPv6

Velmi rychlý router s 2xWAN porty a 1Gb LAN porty, Wifi 2,4GHz a 5GHz s formováním signiálu, tak aby připojená zařízení měla co nevyšší rychlost připojení.
Možnost instalace dalších funkcí:
* DNS (pro lokální síť) = komunikace přes jména a není třeba hledat IP adresy
* VPN - podpora ruzných VPN protokolů pro bezpečný přístup do lokalní sítě, dokonce i Site-to-Site
* Firewall s automatickou detekcí útoků

Václav Václav

Přidáno: 7. července 2017

• Tak nějak to celé funguje, až na někdy podstatné detaily. Záleží, co používáte.
  • Časté bezpečnostní aktualizace.
  • Nové verze systému i na starším hardware.
  • Nedotaženost, která hatí hezký první dojem.
  • Nefungující zákaznická podpora.
  • Chybovost software - operačního systému i aplikací.
  • Nejde se spolehnout na zálohu konfigurace. Stalo se mi, že se neobnovila, respektive po obnovení byl systém zcela tuhý.
  • DHCP na routeru RT2600ac je ořezané oproti NAS verzi
  • V aplikacích (například fotogalerie a správa poznámek …) je řada chyb (faktických i UX), které snižují jejich užitnou hodnotu. V podstatě jsem aplikace, které mají být hlavním bonusem, přestal používat.
  • I na déle nahlášené chyby není žádná reakce a v systému zůstávají. Přesto chodí celkem často aktualizace. Zřejmě má systém závažnější chyby, než které jsem objevil já.
  • Nekompatibilita hardware. Pořídil jsem LTE modem na záložní internetové připojení, ale přestože byl uveden v kompatibility listu jako podporovaný, tak nefungoval. Ani zákaznická podpora, ani produktová manažerka Synology mi nebyli schopni doporučit model, který by fungoval. A to není úplně v pořádku.
  • Doplatky za licence - určité aplikace (Synology VPN nebo program na záznam dat z kamery) jsou prodávány s licencí pro jednoho uživatele. Před koupí mě to ani nenapadlo, tak pozor. Pokud je budete využívat, asi s jednou licencí nevystačíte.
  • NAS Synology a Router Synology spolu místy nespolupracují (mizí konfigurace NAT, NAS hlásí 2 konfliktní modemy v síti …)
  • Nápověda je příliš stručná.
  • Místy chaotické rozhraní.

S produkty Synology mám asi 3 letou zkušenost. Administruji NAS DS716+ a NAS DS214+. Dále mám krátkou zkušenost s routerem Synology RT1900ac; bohužel pouze negativní, protože oba kusy, které jsem zakoupil byly byly nestabilní a nebyly schopny reálného provozu. Vzaly mi řadu hodin hledání chyb, proto jsem je vyměnil za 2 kusy Synology RT2600ac. Ty již fungují po hardwarové stránce spolehlivě; problémy dělá jen nevyladěný software. Reportoval jsem chyby přímo do Synology, ale zůstávají neopraveny. Pokud mám produkty Synology subjektivně ohodnotit, napadá mě slovo Nedotaženost.

Hlavní problém vidím v chybách software, které se projevují v nahodilých stavech a celkem ztrpčují život. Například (asi za určitých podmínek) lze zálohovat konfiguraci systému, ale již ji nelze obnovit. Synology na opravách pracuje, to je vidět i na aktualizacích, ale když si přečtete množství chyb, které opravili, tak si říkáte, jestli to vůbec měli dávat ven.

Ze začátku budete ze Synology nadšeni, ale rychle přijdete na to, že je to taková trošku Potěmkinova vesnička na ošálení recenzentů. Skutečné problémy zůstávají často skryté a pláštík přátelského uživatelského rozhraní to nezachrání. Bohužel ani to grafické rozhraní není až tak super, protože vše v systému vypadá stejně a uspořádání dělal asi programátor a ne odborník na UX. Například nastavení práv při připojení disku přes WebDAV je na několika místech a je velmi pečlivě ukryto.

Zcela otřesná je zákaznická podpora, se kterou jsem bohužel přišel velmi často do styku. Anglicky mluvící podpora (z Indie) byla zcela nekompetentní a česká/slovenská podpora zase velmi neochotná nebo zpočátku ochotná, ale zcela bezzubá. V podstatě je zbytečné se na podporu obracet, protože s ní nic nevyřešíte, jen ztratíte spoustu času. Perličkou bylo, když mi přišla mailová žádost o hodnocení podpory a formulář nefungoval. To bych řekl, že je pro Synology charakteristický stav - vše je fajn a pak to drobná chyba pošle celé do kytek.

Ke zveřejnění této dlouhodobé zákaznické zkušenosti jsem se rozhodl právě po neúspěšném řešení problémů s technickou podporou. Funkční zákaznická podpora mi přijde u takto sofistikovaných produktů zásadní, protože ji určitě budete potřebovat.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 22. června 2017

Nemá smysl zde popisovat, co vše tento router umí, protože se doplňují stále nové funkce jak přes aktualizace firmwaru, tak přes obchod s aplikacemi.
Pro malé až střední podniky je tento router velice dobrá volba. Na domácí použití si myslím je zbytečně "nabušený". Jako největší plus bych zmínil analýzu paketů na 7 vrstvě, kterou tento router zvládá s přehledem.

Synology Expansion Unit RX1217RP

Synology Expansion Unit RX1217RP

Ověřený zákazník ITAGE, spol. s r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 18. června 2017

Zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

Funguje jak má.

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 2. května 2017

Zakoupeno v PATRO.cz

• moznost konfigurace snad vseho, treba wifi scheduler, reboot scheduler, LED status scheduler (ano, i LEDky na routru se daji nastavit kdy maji nebo nemaji svitit, nebo je uplne vypnout s vyjimkou power LED).
  • moznost pres package centrum stahnout balicky dalsich funkci a rozsirit si finkcnost routra.
  • prehledne a funkcni menu, ktere je rozdeleno do "network", "file system", VPN center plus atd...
  • smart wifi, ktera automaticky prepina mezi 5GHz a 2.4GHz pasmem podle toho aby host mel zachovanou jak silu signalu tak i optimalni rychlost (auto mode) anebo se da nastavit ruzne pro obe pasma a to velice detailne.
  • Intrusion Detection/Intrusion prevention ktere opravdu funguje.
  • velice detailne spracovane logy, pro pripadny troubleshooting, ktere se daji ukladat treba do vnitrni pamete routru anebo na externi disku, nebo na SD kartu.
  • moznost priorizovat jednotlive hosty jak po kabelu anebo pres wifi vcetne detailnich pravidel pro deny/allow url/protocols, ban a zapis na black list atd atd atd..
  • guest network vcetne doby platnosti a jestli ma byt guest host izolovan. Take guest je by defualt na jine subnete samozrejme.
  • uzasne jednoduchy a funkcni traffic control kde je v grafech v realnem case anebo v dennim, tydennim nebo mesicnim intervalu videt traffic dle domeny, hostu a mnoho dalsich custom view, v konecnem dusledku je moznost videt kde a kolikrat jednotlive hosty treba pousteli jednotlive url a pod... (spise pro prehled adminu)
  • sila signalu jen tri kroky, hig, medium, low, ale bezny byt nebo mensi dum bez problemu, nastavil jsem low a channalized na auto signal vsude bez problemu na 70m2 - cihla.
  • WAN/LAN#1 loadbalancing + failover - tak tohle vyuzivam a moc se mi to libi :)
  • WAN/LAN gigabit porty.
  • SD card reader, prijemna vecicka, take vyuzivam na skladovani logs a pod...
  • 2x1.7GHz CPU + 512MB RAM - vse vali jak ma pri zatezi 11 pripojenych zarizeni (3xGLAN, 8xWIFI), dale pripojene 2x2TB disky pres USB3/2, 1x SD karta (myslim ze je to 128GB).
  • USB3 musi byt naformatovane na ext4 format aby se dalo pouzivat z dalsich pokrocilich funkci na zalohovani a synchronizaci jak jsem pochopil.
  • rychlost cteni z USB3.0 disku/NTFS byla jenom kolem 40MB/s, musim jeste zkusit dalsi disk a SD kartu jak to bdue s rychlosti pak i zmerit rychlost cteni i zapisu pro ext4 filesystem.
  • zadni nohy routeru se nedaji nijak nastavit a uprimne tahle konstrukce mi moc nevyhovuje, ale da se to prezit.
  • kvuli zminene konstrukci pokud je polozeny na stole, je trosku problem vybrat SD kartu.

Velice kvalitni a detailne zastavitelny produkt, ktery je mozna vice nez pro bezne dili pro pokrocile jednotlivce anebo male firmy prave kvuli moznostem jako je VPN server (pozor na licence), zalohovani a synchronizace.
Z meho pohledu je to presne to co jsem kdy hledal a v kombinaci s Synology NAS je to proste paradni reseni.
Muzu jen doporucit.

Zobrazuji 121 - 132 ze 132 recenzí 1...3 4 5 6 [ 7 ]